Aktualizováno: Řádí ve Zlaté bráně muž s injekční jehlou?

Aktualizováno: Řádí ve Zlaté bráně muž s injekční jehlou?
ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Byli jste na nákupu ve Zlaté bráně? Pokud jste ucítili píchnutí, stali jste se i vy cílem útoku zatím neznámého muže. Ten se o po nákupní galerii pohybuje s injekční stříkačkou v ruce! Případ už šetří policie!

Muže při útocích zachytil kamerový systém hned v několika případech toto pondělí. Podle zaměstnanců jedné z prodejen se útočník navíc nijak neskrýval. „Viděli jsme to na záznamu z kamer,“ sdělila PvNovinkám žena, která si nepřála být jmenována.

V pátek dopoledne popřelo útoky jak vedení Zlaté brány, tak prostějovská policie. „Do současné doby nám nebyl žádný takovýto nebo obdobný případ nahlášen. Neohlásil se nám ani žádný poškozený, nic obdobného nevyšetřujeme,“ sdělil redakci krátce před desátou dopoledne policejní mluvčí Josef Bednařík.

Že ale nejde o fámu se potvrdilo o pár hodin později. V pátek odpoledne mluvčí PvNovinkám útok potvrdil. „Teď jsem dostal informaci, že jsme obdrželi oznámí ohledně bodnutí injekční jehlou v uvedeném nákupním středisku. V současné době celou věc prověřujeme, více informací budeme mít v příštím týdnu.,“ konstatoval. Od koho oznámení policisté přijali ale odmítl uvést.

Oslovené Prostějovany případ šokoval. „V první řadě jde o peníze, pokud se o tom ví už od pondělka, proč se to neřešilo? Přišli by o pár korun, ale takhle může někdo umřít třeba na AIDS,“ netajila se rozčilením Hana Nováková.  Jiří Hrabal je přesvědčen, že píchnutí si dotyčný nemusí vůbec uvědomit: „Když jde o tenkou jehlu, je to jako štípnutí. V tlačenici třeba na eskalátorech vás nenapadne, co se vlastně  stalo.“

Podle lékařky Markéty K. je případ o to nebezpečnější, že  u některých chorob se nákaza může projevit až za velmi dlouhou dobu. „Jedná se nejen o AIDS, ale i o žloutenku,“ upozornila.

Případ, na který jsme včera upozornili, vyvolává velké emoce. Do redakce nám přišla informace, kterou prozatím kvůli volnému dni nemůžeme ověřit. "Tato věc se bohužel stala mé známé a směrem k policii musím říci, že když šla věc oznámit, tak s ní policista odmítl sepsat oznámení s tím, že s ní nemá co sepisovat, když nemá důkaz. Takže si sama musí žádat o záznam z kamer, což by dle mého názoru měla dělat policie. Nejdřív na pokyn policisty si musí obstarat lékařské vyšetření a teprve potom se může vrátit a něco s ní sepíší. Takový byl postup prostějovské policie. Oznámení o kterém mluvila policie, jsou zřejmě oznámení, které posílá hygienická stanice v takových případech. Takže doufám, že když půjde tato žena na policii znovu, už se s ní bude někdo bavit".

Ozval se nám další svědek po přečtení komentářů níže pod článkem: "Co se týče prvotního oznámení, tak bylo podáno na linku 158 z Billy někdy kolem 19:15 v úterý 4. března. Tam sdělili paní, ať se dostaví na policii, což udělala následně, takže na policii mohla být kolem osmé. S tímto časem již není problém zjistit jméno policisty, který měl službu, protože ten samozřejmě jméno neřekl. A dotyčná paní se na něj ani neptala, protože byla ve špatném psychickém stavu a tohle ji ani nenapadlo. Tímto sdělením chci dodat, že rozhodně nemám žádný zájem poškozovat policii jako takovou".

Josef Bednařík na jemu zaslané informace odpověděl takto: "Děkuji za informace. Vyjádření čtenářů nebereme na lehkou váhu, vše jsem podstoupil vedoucímu Prostějova a celá událost se prošetří". 

O dalším průběhu vyšetřování budeme informovat. (ber)

Komentáře

Ono to nakonec skončí tak, že si člověk bude muset pořídit zbraň a hájit svoje práva a bezpečí dle zákana sám. Kdyby ten zbroják nebyl tak drahej tak už jsem ho dávno měl. Závidím Američanům jejich ústavní dodatek. On by si takový člověk co chodí s jehlou a bodá lidi do zádele přeci jen rozmyslel svoje jednání kdyby byla větší pravděpodobnost, že dostane broky do prdele on.

Jestli Vam to pomuze, tak si myslim, ze s jehlou v zadku skoncite jenom na mistech, ktera jsou k tomu urcena - ne v obchodaku. Tuto story jsem slychaval uz pred triceti lety - v Prioru radi magor s jehlou.

Vyloucit clovek ale tuto moznost nemuze a na to prave spolehaji lide, kteri radi podobne nesmysly rozsiruji. 

Navic, predstavte si to realne, ze Vas nekdo pichne injekcni jehlou. Doprcic, to byste to sakra poznal a urazil tomu volovi palici. Pokud si takovy blazen troufne na nekoho, kdo se po nem neozene, tak si stejne vybere prilezitost, kdy kolem nejsou lide a pak proc se tedy omezovat na obchodni dum? Takovych prilezitosti v nem zrovna moc neni. Navic riskuje kamery.

Suma sumarim, je to ptakovina.

Nazdar

Pro Anonym, Út, 03/11/2014 - 23:02 : Proboha, to jste tak naivní? Ano, Prostějov je sice krásné město, ale vyhlášené tím, že tady nefunguje nic. Zastupitelé, policie, státní zpráva, soudy... !!! Všude kolem se nám smějí a kroutí hlavou nad tím, jakej je tu bordel. Jsem přesvědčen, že PV novinky v tomto případě nešly po senzaci, narozdíl od Večerníku - v jiných případech, nýbrž chtěly varovat a upozornit ostatní. Nezlobte se, nevím jak vy, já bych nechtěl skončit s jehlou v zadku...

pro Anonym dne Ne, 03/09/2014 - 22:36

 "Jsem tu skutečně jedinej kdo nevěří snad ani slovu v tomto článku?"

Nejste jediny. Nekoho tu zjevne bavi lidi v nasem malomeste strasit. Zabrousil jsem na pvnovinky poprve v zivote a je to priserne cteni. Pritom je to tak krasne mesto a nekoho bavi ho ostatnim hnusit.

 

A už se někde objevila podobenka dotyčného? Co momentálně v této věci policie dělá, pokud něco dělá? Já se nestačím divit. Běhá ten dotyčný stále mezi námi nebo už sedí ve vazbě, nebo co?

 

Dobrý den

Chtěl bych říci, že policista, který paní zařídil přijetí do jiné nemocnice než v Prostějově, je v první řadě člověk, ze kterého by si všichni měli vzít příklad. V prostějovském infekčním oddělení odkázali paní na obvodního lékaře v rámci jejich standatního postupu a tím to skončilo. Výše uvedený policista udělal vše možné i nemožné aby paní pomohl s přijetím do jiné nemocnice a tímto bych mu chtěl z celého srdce poděkovat. Ve fakultní nemocnici se paní ujali, vše ji vysvětlili a dělají vše co je v tomto případě nutné. Co se týče policisty, který prvotní oznámení nepřijal, tak je to samozřejmě pochybení jednotlivce a ne policie jako celku. Samozřejmě policie je represivní složka a tak asi nebude nikdy oblíbena, ale s takovým jednáním bychom se opravdu setkávat neměli.

 

 

 

Souhlasím s posledním příspěvkem. Neházet všechny do jednoho pytle. Byl jsem velmi příjemně překvapen, když mi na můj podnět přišla odpověď od strážníka městské policie za necelých 24 hodin s příslibem, že se věcí bude zabývat. Na výsledek si samozřejmě počkám a pokud dojde k nápravě, velmi rád mu nějakým způsobem poděkuji a bude-li mé známé v okolí něco trápit, doporučím jim kontaktovat tohoto strážníka. Poukázal bych však na to, že v momentě, kdy jde opravdu o zdraví a bezpečnost, policie vážně nekoná. Jakmile špatně zaparkujete, máte na kole ihned botičku a pak flastr. Jakmile přijede prezident, najednou nevěříte, kolik jich tady v Prostějově vlastně máme (samozřejmě že tu byli i pražští, možná z Olomouce atd.). Těch bezpečnostních opatření ... Zdálo by se, přijel Obama... Závěrem: Nejsou vidět, spousta z nich nedělá svou práci dobře a když vás pak někdo píchne jehlou do zadku, tak se vám na policii pomalu vysmějí, hlavně ať neotravujete. Vyšetření si dokáže každý domluvit sám, na to příslušníka nepotřebuji.

Případ řešil jeden známý popíchané paní, který je náhodou policistou z PV. Zařídil ji vyšetření ve Fakultce v nejmenovaném městě a vím, že minimálně on to s ní řešil. Čiže možná, že když budeme brát v potaz celkově policii v PV, tak ano, nejspíš můžeme říct (tedy na základě článku), že se na ní vykvákli (samozřejmě, článek může být subjktivně zabraven, takže bůh ví, kde celá pravda leží). Jen je neházejme všechny do jednoho pytle..

Reakce prostejovske policie me vubec neprekvapuje!! I ja mam spatne zkusenosti!!! Meli by se nad sebou zamyslet a opravdu tu praci brat vazne!! A ne nic nedelat a brat za to penize to umime vsichni!!!!

Faktem je, že na práci prostějovské státní i městské policie si stěžuje čím dál víc lidí. Nečinnost, nezájem, odmítání, arogance. Příkladů bych mohl uvést mnoho, posledním z nich byl tento případ, dále pak útok na řádného občana, který za upozornění na krádež v supermarketu Billa na Wolkerově ulici dostal od našich romských spoluobčanů pořádnou nakládačku. Policie místo toho, aby pachatele dopadla, přistoupila k této události naprosto laxně, s nezájmem. Poprosil bych tedy touto cestou redakci Prostějovských novinek, aby i nadále upozorňovala na všechny případy, kdy ti, jež konat mají, nekonají.

Poslat nový komentář