Nový trik podvodníků dorazil i do Prostějova

Nový trik podvodníků dorazil i do Prostějova
ilustrační foto

 

Nový trik zkouší neznámý podvodník, který rozesílá lidem upozornění na uložený zapečetěný balík. Aby se k němu dostali, měli by v obálce zpět zaslat 500 korun na anonymní adresu krytou P. O. Boxem na poště ve Valašských Kloboukách. Podobné upozornění dostali už i obyvatelé Prostějova.

„Nic takového jsem si neobjednal,  hledal jsem tu firmu na internetu a nenašel, prostě neexistuje. Kde ale sakra přišli k mému jménu a adrese,“ sdělil redakci rozčileně jeden z adresátů. Jediný kontakt na "Mezinárodní centrum přepravy - M. C. P.". je  P.O. BOX 6 ve Valašských Kloboukách. Jeho majitel po adresátech požaduje  zaslání 500 korun v běžné odpovědní obálce. Podle zjištění TV Nova je u zmíněného  P. O. BOXu ve Valašských Kloboukách připsaná firma Pošta Servis s.r.o.. Podle živnostenského rejstříku patří třiapadesátiletému Patrickovi Meunierovi, který žije v Luxemburku a je také jednatelem firem Dream Body a Astrologické předpovědi s.r.o.. I o nich lidé na internetu  diskutují, protože i zde se jedná o podvodné lákání peněz.

Podobnou zásilku proto ignorujte, rozhodně peníze nikam neposílejte a dopis odneste na Policii. (red)

Komentáře

Dnes, 10.9.2017 jsem si v příloze sobotního deníku přečetla dvoustránku o tzv. přípravku Arthemix. Na první pohled je vidět, že takovýto inzerát dala "společnost" které je zdraví ostatních lidí úplně fuk. Celá dvoustránka je psána velkým typem písma a ejhle, když má dojít na označení společnosti a odkaz na ní, nikde nic. Jen P.O. BOX....
Opravdu směšné. Chápu, že každý deník vydělává na reklamě - inzerci, ale mrzí mě, že evidentně neseriózní firmě takový to inzerát otisknou. V Liberci, u nejmenovaného týdeníku bylo zvykem, že než inzerát přijali, zkontrolovali IČO, telefon a korespondenční adresu. Pokud byl pouze P.O. BOX, inzerci neotiskli. Je mi líto těch, kteří si nemohou najít recenzi na internetu, uvěří a koupí. Mimochodem - samá mám velké problém a artrózou a přivítala bych, kdyby takový elixír pomohl...

Veru tak, kompetentní by sa mali postarať, aby takéto zlodejské firmy šli za mreže. Časopisy a TV to uverejnia, ako reklamu za ktorú má dobre zaplatené, takže na nich by som veľmi nenadával. Neni sú povinné zisťovať, či je reklama pravdivá. Ja som kúpil tiež jahody ktoré mali byť až 2 metre vysoké. Nejaká firma z Dubnice. Jedna sadenica bola tiež zlá a z ostatných štyroch boli bežné jahody. Reklamoval som ich. Mne peniaze vrátili, ale bol som škodný o poštovné.

děkuji všem za názor. ušetřil jsem peníze a nervy!!!!

Jak je možné že v tejto tzv. demokracii je dovolené podnikať takýmto podvodníkom v celej Česko-Slovenskej republike ? Čo nato polícia ,zdravotníctvo prečo mlčia a dovolia robiť podvody.

Dobrý den,
díky internetu jsem se zastavil ve svém konání.
V deníku METRO, s datem 29.4.2016 jsem objevil inzerát na dvoustránce. Zázračný elixír z hlemýžďů.
Po důkladném pročtení inzerátu jsem nalezl pouze jediný kontakt, P.O..BOX.
Tato skutečnost nahlodala mou důvěru. Žádné telefonní číslo, mailová adresa...
Miniaturní text na konci dvoustránky sděluje, že souhlasím s libovolným nakládáním s osobními daty. To byla poslední kapka do louže nedůvěry.
Děkuji internetu za nenahraditelnou službu.
Rychlá, okamžitá informace o podvodné akci, neznámého "pomocníka"
Zdravím
Pavel Váchal

Tak dnes jsem naletěla já, z přílohy sobotního Deníku jsem si vystřihla kupon pro zaslání zkušební kúry tohoto zázraku a uvěřila jsem slibu, že je to kúra zdarma jen na vyzkoušení. Zaplatila jsem 839,-Kč za něco v lahvičce, kde není ani písmenko česky, bez návodu na užívání.No, ale můžu si za to sama, měla jsem se nejdřív podívat na internet, bohužel jsem uvěřila, že by takový seriozní Deník přeci nedělal reklamu někomu, kdo jedná jako opravdový šmejd.Taky si myslím, že z toho Deník něco má....Tak pozor na ně a rozhodně si od nich nic neobjednejte!!!!!!!

I TV magazin uveřejnil16.1.2016 dvoustránkovou reklamu na zázračné účinky Arthrelixu. Nějaký Vlado Černý tam prozrazuje své poznatky jak zvítězil nad bolestivou artrozou- takřka na jedné celé straně TV magazini.Pochybná firma asi už zázračně pochybným způsobem zbahatla a dovolí si zaplatit drahou reklamu, byť i klamavou. Není to seriozní od TV magazinu vzhledem k informacím na vebu.

Díky za varování, také bych naletěla. To raději peníze charitě, tam pomohou potřebným. Ano, je smutné, ostudné a žalující, že i časopisy zařadí na své stránky cokoliv bez ověření. "Lidé, bděte!"
Dagmar

Po přečtení reklamy v příloze Deníku jsem uvažovala o tom, zda přípravek zakoupit... Podobně (jako jiní) jsem hledala info na internetu a nenašla nic (což mě nejdřív zklamalo a poté odradilo). Po přečtení vašeho článku jsem si víc než jistá, že od nápadu "zakoupit" ustupuji zcela. Děkuji za varování! Jen se divím, že i Deníky se nechají k této klamavé reklamě zneužít, a trochu nepátrají po tom, co ve svém tisku zveřejňují!

Také marně hledám na netu informaci ohledně zázračného léku Arthrelix. kdyby to bylo takové, jak píší, byly by toho plné lékárny a nemuselo by se to shánět přes nějaký P. O. Box Valašské Klobouky.
PS: Mám zkušenosti s jahodníky - za zhruba 500 Kč přišlo 5 maličkých rostlinek v obálce. 1 brzy uhynula, z ostatních vyrostly obyčejné 4 jahodníky. Jeden mě vyšel na asi 125 Kč - to bych si koupila jahod!!! Už nikdy víc!

Poslat nový komentář