Vyhrožoval 13leté dívce! Zaslala mu erotické fotografie

Vyhrožoval 13leté dívce! Zaslala mu erotické fotografie
ilustrační foto

 

Dne 7. dubna 2014 zahájili krajští kriminalisté trestní stíhání dvaatřicetiletého pachatele z Moravskoslezského kraje, kterého obvinili ze spáchání zločinu sexuální nátlak. Kvůli obnaženým fotkám vydíral teprve 13letou školačku.

„Někdy na začátku října 2013 navázal prostřednictvím chatu na stránkách www.lide.cz kontakt s nezletilou dívkou, které se představil jako šestnáctiletý Lukáš. Poté, co se mu dívka svěřila, že jí je 13 let a poslala mu svou portrétovou fotografii, ji vyzval, aby mu prostřednictvím internetu poslala fotografii, na které bude obnažená a pouze v kalhotkách. Pro případ, že tak neučiní, jí pohrozil přepadením. Dívka se bála a fotografii poslala,“ popsala počátek případu policejní mluvčí Marie Štrbáková. Netrvalo dlouho a „kamarád Lukáš“ dívku vyzval k zaslání téže fotografie znovu. Když odmítla, poslal jí výhružnou SMS. „Hrozil, že pokud mu nevyhoví, zveřejní na internetu fotografii, kterou mu zaslala i s telefonním číslem,“ dodala mluvčí.

V průběhu prověřování policisté dále zjistili, že se pachatel dopustil rovněž přečinu výroba a jiné nakládání s dětskou pornografií. Do e-mailu obdržel několik obrazových a video souborů zobrazující obnažené dívky a chlapce mladších patnácti let v různých vyzývavých a sexuálních polohách a s detailními záběry na jejich genitálie, či pohlavní styk těchto dětí s dospělými osobami. Soubory si nejen ponechal, ale také je rozesílal dalším osobám.

V případě odsouzení hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody v rozmezí od pěti do dvanácti let. (red)

Poslat nový komentář