Vrah z Konice chce na svobodu!

Vrah z Konice chce na svobodu!
ilustrační foto PČR

 

V červnu 2013 našli v Konici na nádraží pobodaného muže. Martina Svozila málem zabil kvůli jídlu jeho čtyřiačtyřicetiletý známý Dalibor Beneš. Krajský soud v Brně útočníkovi „napařil“ dvanáctiletý trest, ten se ale odvolal. Vrchní soud v Olomouci bude případ řešit 18. dubna.

Oba muži popíjeli víno u Beneše v bytě. "Byl jsem opilý už odpoledne, vypil jsem litr a půl vína. Další přinesl Svozil. Když odešel, tak jsem zjistil, že mně chybí jídlo v lednici. Dal jsem si dva nože za kanady a šel jsem ho hledat. Věděl jsem, že přespává v železniční stanici," vypověděl Beneš u březnového soudu v Brně. Svozila chtěl prý jen zastrašit. "Když jsem ho našel, začali jsme se hádat a rvát. Vytáhl jsem jeden nůž, druhý spadl na podlahu,“ uvedl Svozil s tím, že samotné pobodání si nepamatuje. Podle obžaloby Beneš pobodal Svozila nad klíční kostí, pořezal na zádech, bradě a přeřízl průdušnici."

Za zvlášť závažný zločin vraždy ve stádiu pokusu byl Daliboru Benešovi uložen trest odnětí svobody v trvání 12 let se zařazením do věznice se zvýšenou ostrahou a byl odsouzen i k propadnutí věci. 18. dubna se u Vrchního soudu v Olomouci bude dovolávat jeho zrušení. (ber)

Komentáře

dobrý den prosím mohl by mě někdo říct kde odsouzený sedí a kolik dostal po odvolání děkuji Svozilová

Prý mu nic neslevili. Dvanáct let.

prosím o sdělení kolik dostal odsouzený let nikde se nemůžu dočíst děkuji 

Poslat nový komentář