Místo půstu na Velký pátek hrozil muž bombou v bance

Místo půstu na Velký pátek hrozil muž bombou v bance
ilustrační foto

Jako policejní manévry prý vyhlížela akce u budovy ČSOB v Dukelské bráně. "Dobrý den, co takhle aktuální info o dění v ČSOB kolem 13. hodiny? Že by planý poplach s bombou???" ptala se čtenářka Markéta.

Jak se nám podařilo zjistit, v poledne zavolal do Československé obchodní banky v Dukelské bráně v Prostějově mužský hlas s tím, že se na této pobočce nachází bomba. Na místo ihned vyrazili pyrotechnici, policisté se psy, hasiči a kriminalisté, kteří se nyní snaží prošetřit, kdo za oznámením stojí.

„Zaměstnanci a klienti opustili prostory banky a policisté budovu uzavřeli. Vnitřní prostory pak prohledali pyrotechnici a psovodi," uvedla v pátek odpoledne mluvčí Marta Vlachová. Po půldruhé hodině pátrání se v bance žádná bomba nenašla. "Kriminalisté nyní případ vyšetřují," dodala policejní mluvčí.

"Šli jsme právě kolem a můžu vám říct, že to na mě zapůsobilo jako velmi profesionální zásah. Nikdy jsem nic podobného tak zblízka neviděl, jen v televizi," řekl nám svědek zásahu pan Pavel. "Prý se žádná bomba nenašla. Ale jsem přesvědčená, že toho volajícího policisté najdou, aspoň většinou se je podaří odhalit. Pokládám to za velice špatný vtip," dodala jeho manželka. (ok)

 

Poslat nový komentář