Chtěl ujet před hlídkou. Nevyšlo mu to

Chtěl ujet před hlídkou. Nevyšlo mu to
ilustrační foto

Ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 28letý muž z Písecka. V neděli ráno se pokusil ujet policejní hlídce. A věděl proč, byl opilý a nemá řidičák.

„V neděli krátce po desáté hodině ráno si policejní hlídka všimla v Konečné ulici v Prostějově Alfy Romeo. Auto sjelo z rychlostní komunikace I/46 na Konečnou, otočilo se a začalo zpátky najíždět na rychlostní komunikaci. Policejní hlídka se za vozidlem vydala. Vozidlo zastavila v Kralické ulici poté, co sjelo z druhého sjezdu,“ informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Osmadvacetiletý řidič z Písecka nepředložil doklady od vozidla, ani řidičský průkaz. Ten ostatně na základě soudního zákazu vůbec nemá. Navíc mu policisté v dechu naměřili 0,40 promile alkoholu. „Muž se odmítl podrobit lékařskému vyšetření, další jízdu mu policisté zakázali,“ dodala Urbánková.

Mladý muž je podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který může skončit až na tři roky za mřížemi. V případě pozitivní kontroly na alkohol se jedná o přestupek, který bude po zadokumentování zaslán příslušnému správnímu odboru k projednání. (red)

Poslat nový komentář