Bezpečnostní dopravní akce odhalila hříšníky

Bezpečnostní dopravní akce odhalila hříšníky
ilustrační foto

Policisté z územního odboru Prostějov se zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce "Velikonoce“. Na silnicích se konala od 18. do 19. dubna a odhalila přes stovku přestupků.

Policejní hlídky se zaměřily na kontrolu dodržování stanovených rychlostních limitů, dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, a na kontrolu obecně platných ustanovení o provozu na pozemních komunikacích. „V době od 13 hodin 18. dubna do 20.30 hodin 19. dubna 2014 zkontrolovali policisté 649 vozidel. Zjistili 104 přestupky, za sto a jeden udělili blokové pokuty v celkové výši 38 400 korun, tři přestupky byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Z celkového počtu se jedenapadesát přestupků týkalo porušení rychlostních limitů,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Za 50 z nich policisté uložili blokové pokuty, jeden bude oznámen příslušnému správnímu orgánu k projednání. Dále šlo v jednom případě o zjištění návykových látek u řidiče, v šesti případech o nepoužití bezpečnostních pásů, v jednom případě se jednalo o přestupek cyklisty, v osmi případech policisté zjistili nevyhovující technický stav vozidla, ve dvou nepoužití dálniční známky v místech, kde je její použití vyžadováno, ve třech případech nepředložení dokladů o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Ostatní přestupky se týkaly porušení jiných povinností, které vyplývají řidičům ze zákona o provozu na pozemních komunikacích. (red)

Ilustrační foto PČR

Poslat nový komentář