Za volantem byli opilá a feťák

Za volantem byli opilá a feťák
ilustrační foto

Hned dva neslavné úlovky si o víkendu připsali prostějovští policisté. Za volantem chytili opilou ženu a zfetovaného muže.

V sobotu 26. dubna krátce po druhé hodině ráno kontrolovali policisté v Nezamyslicích řidičku Škody Octavie. „U 35leté ženy provedli dechovou zkoušku a naměřili jí 1,70 promile alkoholu v dechu. Paní přiznala, že před jízdou požila dvě odlivky 0,5 dcl rumu. Na místě jí policisté zadrželi řidičský průkazu a zakázali další jízdu,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Necelé dvě hodiny předtím kontrolovali policisté v Bedihošti na Prostějovské ulici 31letého řidiče osobního vozidla. Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou, zato test DRUGWIPE 5S na omamné a psychotropní látky, byl pozitivní na cannabis. „Řidič se přiznal, že zhruba před dvěma dny skutečně návykovou látku užil. Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu,“ dodala mluvčí. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, který bude po zadokumentování zaslán příslušnému správnímu orgánu k projednání. (red)

Ilustrační foto PČR