Finta s řízením šizuňkům nevyšla

Finta s řízením šizuňkům nevyšla
ilustrační foto

V neděli kolem půl dvanácté dopoledne prováděli policisté z obvodního oddělení Němčice nad Hanou kontrolu vozidel. Chytili i podfukáře, který se snažil utajit, že je bez řidičáku.

V křižovatce Těšice-Tištín-Ivanovice nad Hanou– Nezamyslice-Dřevnovice si policisté povšimli vozidla VW Golf, které jelo z Tištína do Těšic, a hlavně podivného chování jeho osádky.

„Vozidlo zastavilo jen pár metrů od policejní hlídky a řidič přelezl na zadní sedadlo. Spolujezdec z vozidla vystoupil, vozidlo předem obešel a hodlal si sednout na místo řidiče. Nějak se mu však nepodařilo otevřít dveře. Policisté okamžitě vozidlo i s osádkou zkontrolovali,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Zjistili, že za volantem seděl 21letý muž, který má Magistrátem města Přerova do 10. května letošního roku vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel. Muže zadrželi a převezli na policejní služebnu k provedení dalších úkonů. Alkohol byl u něj vyloučen dechovou zkouškou.

„Mladý muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí. Po provedení úkonů byl ze zadržení propuštěn. (red)

Poslat nový komentář