Policie pátrá po podvodnici Gizele Lagronové

Policie pátrá po podvodnici Gizele Lagronové
ilustrační foto
Další fotky: 
Policie pátrá po podvodnici Gizele Lagronové
Policie pátrá po podvodnici Gizele Lagronové
Policie pátrá po podvodnici Gizele Lagronové

 

V celostátním pátrání je od 5.2.2010 a hledají ji přerovští policisté pro majetkovou trestnou činnost – podvodné jednání. Je podezřelá ze spáchání několika trestných činů podvodů. Stejné majetkové trestné činnosti se dopustila i ve Zlínském, Jihočeském, Královéhradeckém kraji, v kraji Vysočina a naposled v Moravskoslezském kraji.

Při podvodném jednání využívá svoji zaběhlou legendu o předchozí domluvě s vedoucím o dodání ručníků nebo nabízí výhodný prodej ručníků z končící firmy Vesna. Vyhledává si menší prodejny, kde není v prodejně přítomen vedoucí. Předem má připravenou znalost jména a příjmení vedoucího. V průběhu nabídky dodávky ručníků do prodejen žádá o spojení ze služebních telefonů prodejen na vedoucí a předstírá telefonický hovor s vedoucím. Ten je veden tak, aby oklamal prodavačky. Následně pak žádá od prodavačky platbu tak, jak mělo být údajně ujednáno v předstíraném telefonickém hovoru s vedoucím. Jedná se o částky ve výši od 10 do 15 tisíc korun. K prodeji neposkytuje žádné písemné podklady a svým jednáním budí důvěryhodnost a nadhled v dané situaci. Vystupuje nejen pod svým jménem, ale také pod smyšlenými jmény. Hledanou doprovází při páchání trestné činnosti muž tmavé pleti ve věku přibližně 50 let, zavalitější postavy. Má černé, krátké vlasy s mírnou pleší. Hovoří plynule česky bez jakéhokoliv přízvuku a jezdí v osobním motorovém vozidle bílé nebo stříbrné barvy. Pravděpodobně se jedná o Dacii Dedra combi. Hledaná se rovněž pohybuje sama v osobním vozidle Škoda Octavie, pravděpodobně kombi, stříbrné barvy se slovenskou SPZ.

Gizela Lagronová vypadá na 50 let. Je vysoká kolem 160-162 cm, tmavší pleti s decentním líčením, plnoštíhlé postavy. Vlasy má tmavé, vlnité a barvené, stažené do drdolu nebo culíku, v délce něco málo pod ramena. Obočí má černé, oči má tmavé. Má širší lícní kosti. Na rukou nosí minimálně dva zlaté prsteny, náušnice ve tvaru kroužku na zapínání, horní chrup má neudržovaný. Charakteristická je pro ni rychlá řeč. Hovoří česky bez jakéhokoliv přízvuku. Zpravidla nosí ¾ kabátek tmavé barvy, tmavou sukni pod kolena, často v kombinaci bílé a černé barvy. Na krku nosí šátek, ve sluneční dny používá jako doplněk velké a výrazné sluneční brýle, nošené na horní části vlasové pokrývky.

Její nejmladší oficiální fotografie je z roku 1996. V průběhu pátrání po hledané bylo zajištěno několik méně kvalitních záznamů.

Policie ČR se tímto obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po hledané. Jakékoliv informace k jejímu pobytu, pohybu či výskytu mohou občané sdělit v pracovní dobu od 07:00 hod do 15:00 hod na telefonní linku 974 778 336, 974 778 337, případně kdykoliv na bezplatnou telefonní linku 158. (red)

Poslat nový komentář