Nehledají poklady, ale železo

Nehledají poklady, ale železo
ilustrační foto

Jak se zdá, krádeže železa jsou v Prostějově na denním pořádku. Městští strážníci řešili v posledních dnech hned tři případy. Na všechny upozornili strážníky všímaví občané.

První krádež se stala v objektu bývalé cihelny. "Dvoukolák, u něho na zemi ležící roxorové tyče a tři vzdalující se muži, kteří se ke krádeži nemínili přiznat a všemožně se vymlouvali. Správce je ale usvědčil, navíc zde nebyli krást poprvé," uvedla strážník Jana Adámková. Vozík i s tyčemi chlapíkům strážníci vzali, dohru bude mít jejich čin u správního orgánu.

Třináct železných sloupků vyrval pro změnu z travnatého pásu u jedné z prostějovských komunikací další chlapík. Jeho počínání ale strážníkům rovněž oznámil svědek, který muže identifikoval. "Dotyčný se snažil strážníkům namluvit, že si jen nasazuje spadený řetěz a sloupky na zemi tu odložily dvě mu neznámé osoby," dodala Adámková. I on skončí u správního orgánu.Svod z domu v Krapkově ulici zase ukradl párek bezdomovců. Hlídka muže a ženu, nesoucí třímetrovou pozinkovanou rýnu dopadla a donutila je svod vrátit na místo. I tento případ strážníci předali správnímu orgánu.

"Děkujeme za oznámení těchto případů. V poslední době se pachatele krádeží podařilo zadržet právě díky všímavosti občanů," konstatovala Adámková. (red)

Poslat nový komentář