Víkendové nehody si vyžádaly těžká zranění

Víkendové nehody si vyžádaly těžká zranění
ilustrační foto

Hned dvě nehody, které skončily těžkým zraněním, řešili o víkendu prostějovští policisté. V prvním případě skončilo auto ve stromě, v druhém cyklista v nemocnici.

V pátek krátce po dvanácté hodině došlo na silnici II. třídy ve směru z Runářova na Lhotu u Konice k havárii osobního vozidla. "Čtyřiatřicetiletá řidička osobního vozidla Smart ze zatím přesně nezjištěných příčin sjela v mírné levotočivé zatáčce mimo silnici, kde narazila do stromu. Ve vozidle zůstala zaklíněna. Sanitním vozidlem rychlé záchranné služby byla transportována do Fakulní nemocnice v Olomouci," konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Podle prvotní lékařské zprávy žena utrpěla těžké, blíže nespecifikované zranění s dosud neustanovenou dobou léčení. Hmotná škoda byla vyčíslena na 71 tisíc korun. Alkohol byl u řidičky vyloučen dechovou zkouškou.

Těžkým zraněním skončila i havárie cyklisty, ke které došlo v neděli po jedenácté hodině v noci ve Stichovské ulici v Mostkovicích. "Šestatřicetiletý cyklista v místě, kde klesá silniční komunikace, zřejmě nezvládl řízení jízdního kola, nepřizpůsobil jízdu stavu a technickým vlastnostem jízdního kola a spadl. Sanitním vozem byl převezen do nemocnice na ošetření. Podle prvotní lékařské zprávy utrpěl těžké zranění v obličeji a odřeniny na horních i dolních končetinách. Léčit se bude nejméně šest týdnů," dodala mluvčí. Dechová zkouška na alkohol nebyla u cyklisty vzhledem k jeho zraněním provedena, byl nařízen odběr krve.

Obě nehody policisté i nadále šetří. (red)

Foto: Policie ČR

Poslat nový komentář