Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Frajeři od Klokana budou za otrávenou kořalku pykat

Frajeři od Klokana budou za otrávenou kořalku pykat
ilustrační foto

Brněnský krajský soud dnes v odvolacím řízení potvrdil podmíněné tresty třem mužům za to, že v prostějovské hospodě U Klokana prodávali pančovaný alkohol. Metanolem se zde přiotrávili dva muži, jeden z nich oslepl. I když odsouzení vinu popírají, odvolací soud podmíněné tresty potvrdil, řekl dnes ČTK jeho předseda Aleš Flídr.

Případ se stal v říjnu 2012, kdy v hospodě U Klokana ve Wolkerově ulici v Prostějově prodávali majitelé pančovaný rum a vodku. Na základě konzumace jedovatého alkoholu skončila dva hosté v nemocnici, jeden z nich přišel o zrak.

Prostějovský soud za to před časem potrestal Jaroslava Cifra, který alkohol dodával bez kolků a v barelech čtyřmi měsíci vězení s podmíněným odkladem na 15 měsíců. Majitelé hospody Richard Ozanič a Michal Burget dostali dva měsíce vězení s podmíněným odkladem na rok. Dnešního jednání u krajského soudu se nikdo z trojice nezúčastnil. Podle verdiktu musí navíc zaplatit dohromady zhruba milion korun za zdravotní péči o přiotrávené zákazníky a také jako odškodné. Všichni tři ale vinu i nadále popírají.

Verdikt je pravomocný. Státní zastupitelství i odsouzení si ale proti němu mohou ještě podat dovolání k Nejvyššímu soudu, který jej může změnit, nebo případ vrátit k dalšímu projednání.

Metanolová aféra vypukla v září 2012. Jen do konce téhož roku zemřelo po vypití jedovatého alkoholu několik desítek lidí. Další lidé mají po požití směsi doživotní následky. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style