Frajeři od Klokana budou za otrávenou kořalku pykat

Frajeři od Klokana budou za otrávenou kořalku pykat
ilustrační foto

Brněnský krajský soud dnes v odvolacím řízení potvrdil podmíněné tresty třem mužům za to, že v prostějovské hospodě U Klokana prodávali pančovaný alkohol. Metanolem se zde přiotrávili dva muži, jeden z nich oslepl. I když odsouzení vinu popírají, odvolací soud podmíněné tresty potvrdil, řekl dnes ČTK jeho předseda Aleš Flídr.

Případ se stal v říjnu 2012, kdy v hospodě U Klokana ve Wolkerově ulici v Prostějově prodávali majitelé pančovaný rum a vodku. Na základě konzumace jedovatého alkoholu skončila dva hosté v nemocnici, jeden z nich přišel o zrak.

Prostějovský soud za to před časem potrestal Jaroslava Cifra, který alkohol dodával bez kolků a v barelech čtyřmi měsíci vězení s podmíněným odkladem na 15 měsíců. Majitelé hospody Richard Ozanič a Michal Burget dostali dva měsíce vězení s podmíněným odkladem na rok. Dnešního jednání u krajského soudu se nikdo z trojice nezúčastnil. Podle verdiktu musí navíc zaplatit dohromady zhruba milion korun za zdravotní péči o přiotrávené zákazníky a také jako odškodné. Všichni tři ale vinu i nadále popírají.

Verdikt je pravomocný. Státní zastupitelství i odsouzení si ale proti němu mohou ještě podat dovolání k Nejvyššímu soudu, který jej může změnit, nebo případ vrátit k dalšímu projednání.

Metanolová aféra vypukla v září 2012. Jen do konce téhož roku zemřelo po vypití jedovatého alkoholu několik desítek lidí. Další lidé mají po požití směsi doživotní následky. (red)

Poslat nový komentář