Aktualizujeme: Policejní zátah vyděsil sousedy

Aktualizujeme: Policejní zátah vyděsil sousedy
ilustrační foto

Jak PvNovinky již informovaly, ve čtvrtek dopoledne zažila ulice Dr. Uhra v Prostějově policejní manévry. Obyvatele jednoho z domů policisté odvezli. Podle policistů zátah kvůli daňovým deliktům přinesl obvinění deseti lidí a dvou právnických osob z Olomouckého kraje. Podle policie způsobili škodu v hodnotě desítek milionů korun. Kriminalisté na případu stále pracují.

„Bylo obviněno deset lidí a dvě právnické osoby z daňových deliktů. Vyšetřování stále probíhá. Škoda je vysoká, v desítkách milionů korun," řekl Právu státní zástupce Karel Studený. Podle soudce z olomouckého okresního soudu Petra Sušila skončila jedna z obviněných osob v sobotu dopoledne ve vazbě.

Kriminalisté provedli řadu domovních prohlídek a zabavili množství věcí a důkazních materiálů na území celého kraje. Na případu stále pracují, bližší informace i nadále poskytnout nechtějí. Není ale vyloučeno, že počet obviněných ještě vzroste. Jedním z nich je i majitel bazaru v Plumlovské ulici, jehož zadržení vyděsilo sousedy. (ber)

Poslat nový komentář