Vyhrožoval hostům sklípku, že na místě odpálí bombu

Vyhrožoval hostům sklípku, že na místě odpálí bombu
ilustrační foto

Podezřelý z přečinu šíření poplašné zprávy je od předvčerejška třiatřicetiletý muž z Prostějova. V pondělí v nočních hodinách vyhrožoval ve sklípku ve Slatinicích výbuchem bomby.

"Asi 15 přítomných hostů uvedl úmyslně v obavy o jejich život, neboť vyhrožoval vybuchnutím bomby, kterou měl mít uschovanou v plátěném batohu značky Adidas. Vzhledem ke skutečnosti, že se batoh jevil jako plný, obsluha přivolala policejní hlídku. Z důvodů prověření jeho slov, byl na místo přivolán také policejní pyrotechnik a byla provedena evakuace přítomných hostů," uvedla policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Policisté prohledali prostory a batoh podezřelého, ve kterém nalezli pouze jeho osobní věci. Odběr biologického materiálu k prokázání vlivu omamných psychotropních látek odmítl. Opilý nebyl. Policisté Pohotovostního a eskortního oddělení muže namístě zadrželi a odvezli na policejní služebnu, kde strávil noc v cele."Za vyhrožování a šíření poplašné zprávy mu hrozí až dva roky za mřížemi," dodala mluvčí. (red)

Poslat nový komentář