Policisté dopadli cyklistickou "přebornici"

Policisté dopadli cyklistickou "přebornici"
ilustrační foto

Prostějovští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiadvacetileté ženy z Prostějovska, kterou obvinili ze spáchání přečinu krádež. Tohoto protiprávního jednání se měla dopustit od března do 23. července letošního roku na Prostějovsku tím, že odcizila dvě desítky jízdních kol. V osmnácti případech se jednalo o krádeže v samotném Prostějově, ve dvou v Kostelci na Hané.

 

"Tehdy neznámý pachatel odcizil kola z ulic Západní, Komenského, Konečné, Libušinky, Fanderlíkovy, Mozartovy, Janáčkovy, České, Šárky, Družstevní, Olympijské, Boženy Němcové, Olympijské, z Husova náměstí a ze sídliště E. Beneše a v Kostelci v ulicích Lešanské a 8. května," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková a tím, že zmizela jak pánská, tak i dámská jízdní kola. Na základě rozpracované operativně pátrací činnosti a v úzké spolupráci s policisty z obvodního oddělení Prostějov 1 kriminalisté krádeže objasnili, podezřelou v průběhu minulého týdne zadrželi a umístili do policejní cely.

"Žena se ke krádežím doznala. V jejím hledáčku uvízla jak trekingová, tak i crosoová či horská jízdní kola. Odcizená kola prodala neznámým osobám a peníze použila pro vlastní potřebu. Škoda, kterou svým jednáním způsobila, byla vyčíslena na 79 300 korun," dodala mluvčí.

Při šetření kriminalisté navíc zjistili, že mladá žena není žádným nováčkem. V nedávné minulosti byla obdobnou majetkovou trestnou činnost soudem odsouzena a potrestána. Nyní jí za přečin krádež v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let. Trestní stíhání obviněné je vedeno na svobodě. (red)

Poslat nový komentář