Muž zpronevěřil karnevalové kostýmy za pět milionů

Muž zpronevěřil karnevalové kostýmy za pět milionů
ilustrační foto

Prostějovští kriminalisté zahájili trestní stíhání jedenačtyřicetiletého muže z Prostějovska, kterého obvinili ze spáchání trestných činů zpronevěra, zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Způsobil škodu za 4 953 tisíc korun.

"Jako jednatel dvou společností měl zakoupit od jedné zahraniční firmy karnevalové kostýmy. Uhradil je jen z části nebo vůbec a přeprodal je jiným společnostem," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že tohoto jednání se muž dopustl od ledna 2012 do října 2013. Rovněž přes urgence úřadu nepodal ve stanovených termínech daňová přiznání, v některých případech do nich zaúčtoval neuhrazené faktury. Dalším šetřením policejního orgánu bylo zjištěno, že od března loňského roku vykonával funkci ve statutárním orgánu, ačkoliv mu byla soudně zakázána.

"Při domovních prohlídkách byla větší část karnevalových kostýmů zajištěna a budou vráceny poškozené společnosti," dodala mluvčí. Včera bylo vydáno usnesení o zahájení trestního stíhání pro výše uvedené trestné činy, za které obviněnému hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. (red)

Poslat nový komentář