Obtěžoval známou, pobil se s policisty a skončil na služebně

Obtěžoval známou, pobil se s policisty a skončil na služebně
ilustrační foto

V sobotu krátce po deváté hodině večer přijali prostějovští policisté oznámení o nevhodném chování mladého muže, který obtěžoval obyvatelku jednoho z bytů. Podnapilý mládenec skončil na služebně, stačil se ale s policisty poprat.

„Muž neustále zvonil, bouchal na dveře a vykřikoval. Policisté ho vyzvali, aby jednání zanechal a prokázal totožnost. Muž však na jejich výzvu nereagoval, odmítl je následovat na policejní služebnu a kladl jim aktivní odpor. Policisté nakonec museli použít donucovací prostředky v podobě hmatů a chvatů, aby mladíka zklidnili a dopravili na služebnu. Jednoho z nich stihl kopnout do kolena,“ popsala incident policejní mluvčí Irena Urbánková, podle které se jednalo o čtyřiadvacetiletého mladíka z Prostějovska. V dechu měl 0,94 promile alkoholu.

„Policista utrpěl zranění kolene s blíže neustanovenou dobou léčení. Mladý muž je nyní podezřelý ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky,“ dodala mluvčí.

Incident, kterého se dopustil na jedné z ulic v Prostějově, je šetřen samostatně jako přestupek proti občanskému soužití, který bude po zadokumentování zaslán příslušnému správnímu orgánu k projednání. (red)

Poslat nový komentář