Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Další napadení psem! Rotvajler pokousal mládence, jeho majitel byl opilý

Další napadení psem! Rotvajler pokousal mládence, jeho majitel byl opilý
Foto MP, internet
Další fotky: 
Další napadení psem! Rotvajler pokousal mládence, jeho majitel byl opilý

 

Ve čtvrtek večer zažil dvaadvacetiletý mládenec šok. Napadl a pokousal jej statný rotvajler. Mládenec skončil v nemocnici, majitele psa čeká postih. Mimo jiné za týrání zvířete.

„Dva mládenci uviděli u jednoho z domů muže, který se pokoušel odemknout vstupní dveře. Vedle něj na schodech seděl rotvajler, kterého neměl vodítku. V okamžiku, kdy se přiblížili, pes na jednoho z mladíků zaútočil. Napadenému se sice podařilo vyprostit ruku z tlamy psa, ale ten se mu do ní opět zakousl,“ popsala začátek incidentu strážník Jana Adámková. Majitel psa od napadeného odtrhl a zvíře přivázal ke klice vstupních dveří. Přivolaným strážníkům nebyl schopen předložit očkovací průkaz psa, sdělit jméno veterináře. „Celou událost zlehčoval, navíc byl evidentně pod vlivem alkoholu,“ dodala Adámková. V klidu nebyl ani jeho pes, který v době, kdy na místě zasahovali strážníci, dorážel na dalšího obyvatele domu. Dvaadvacetiletého mladíka převezl s drobným poraněním k lékařskému ošetření jeho kamarád.

Celá událost byla postoupena správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití, neboť došlo z nedbalosti k ublížení na zdraví. Dvaapadesátiletý majitel psa je i podezřelý z porušení zákona č.246/1992 na ochranu zvířat proti týrání. Horní hranice pokuty za porušení zákona je v tomto případě až 50 tisíc korun. Další povinností chovatele je zajistit vyšetření psa u veterináře. (red)

 

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style