Objednal, neplatil, půjde sedět

Objednal, neplatil, půjde sedět
ilustrační foto

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality Prostějov na základě vlastní precizní operativní činnosti objasnili trestný čin podvodu, kterého se měl dopustit 48letý muž, zástupce společnosti z Brněnska. Za odvedenou práci dluží firmě z Prostějovska 170 tisíc.

„Od července 2013 do února letošního roku si od firmy objednal dodání břidlice a zhotovení díla. Firma dostála závazkům, ve stanovené době vše dodala a objednavateli vystavila faktury na celkovou částku téměř 170 tisíc korun. Do dnešního dne však objednavatel žádnou z nich neuhradil,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že muž se k podvodnému jednání doznal.“ Jednal tak i přesto, že věděl, že firma nebude schopna dostát svým finančním závazkům,“ doplnila Urbánková.

Včerejšího dne si od prostějovských kriminalistů převzal usnesení o zahájení trestního stíhání, v jehož souvislosti byl obviněn ze spáchání trestného činu podvod, za nějž mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let nebo peněžitý trest. (red)

Poslat nový komentář