Domácího násilí se dopustil opilec

Domácího násilí se dopustil opilec
ilustrační foto

Prostějovští policisté realizovali další institut vykázání. Vykázaným je 50letý muž z obce na Prostějovsku, který manželce a dceři vulgárně nadával. Útoky vůči oběma ženám nebyly ojedinělé, dopustil se jich už dříve.

„Muž včera v pozdních odpoledních hodinách velmi vulgárně nadával své 22leté dceři a 52leté manželce. Dcera z domu odešla a vše oznámila na policii,“ informovala policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že k fyzickému napadení žen nedošlo.

Přivolaní policisté muže zajistili a převezli na policejní služebnu. Provedli u něho dechovou zkoušku a naměřili mu 1,21 promile alkoholu v dechu. Následným šetřením zjistili, že se muž takového jednání v minulosti dopustil několikrát, ženy však na policii nikdy nic nehlásily. „Na základě všech zjištěných skutečností využili policisté svého oprávnění a muže na dobu 10 dnů vykázali ze společného obydlí a jeho bezprostředního okolí do vzdálenosti 50 metrů,“ dodala mluvčí.

Úterní incident je šetřen samostatně jako podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, který bude po zadokumentování oznámen příslušnému správnímu odboru k projednání.(red)

Poslat nový komentář