Pozor na zloděje na hřbitovech a přilehlých parkovištích

Pozor na zloděje na hřbitovech a přilehlých parkovištích
ilustrační foto

Protože se blíží den Památky zesnulých, mnoho z nás navštěvuje hřbitovy a hroby našich nejbližších. Menší obezřetnosti však využívají různí zlodějíčkové a lapkové. Nejčastěji obcházejí zaparkovaná vozidla, ve kterých se skrývají někdy i velmi drahé cennosti.

„Nikdy proto ve vozidlech nenechávejte viditelně kabelky, různá zavazadla, bundy nebo cokoliv, co se dá zpeněžit. Odložená peněženka nebo dokonce odemčené auto je obrovským lákadlem pro každého zloděje,“ upozorňuje policejní mluvčí Irena Urbánková.

Pár pravidel, díky kterým ochráníme svůj majetek:

· vždy pamatujte na to, že auto není trezor

· na sedadlech a odkládacích plochách nenechávejte žádné cennosti ani drobnosti - pachateli tak dáváte záminku, aby se začal o váš vůz zajímat

· před odchodem od vozidla nedávejte nic „okatě“ do kufru – právě v tento okamžik si vás mohou zloději vytipovat

· automobil zamykejte, i když od něj odcházíte jen na minutku – kabelka vám může zmizet během chvilky

Vždy buďte všímaví, naše lhostejnost zlodějům nahrává. „Pokud uvidíte nějakou podezřelou osobu se pohybovat okolo zaparkovaných vozidel, zavolejte Policii ČR na linku 158. Nic se nestane, když to bude planý poplach. Policisté mohou osobu ztotožnit a prověřit. I tento jednoduchý a rychlý úkon může případného pachatele od vloupání odradit,“ dodala mluvčí.

Policisté v následujících dnech budou hlídkovou službu více směřovat do těchto problémových lokalit. Protože však nemohou být v každé obci 24 hodin denně, buďte obezřetní a nedejte šanci zlodějům. (red)

Poslat nový komentář