Za nehodou náklaďáku byl alkohol

Za nehodou náklaďáku byl alkohol
ilustrační foto
Další fotky: 
Za nehodou náklaďáku byl alkohol

V neděli dopoledne došlo na silnici III. třídy v katastru obce Protivanov k nehodě nákladní soupravy Scania, které se za jízdy odpojil návěs. Řidič měl v dechu 1,7 promile.

"Padesátiletému řidiči se ze zatím nezjištěných příčin při průjezdu levotočivou zatáčkou odpojil návěs, který vyjel mimo silnici, horní částí zachytil o strom a poškodila se plachtová konstrukce. Náklad v podobě hygienických potřeb se vysypal a poškodil. Ke zranění osob nedošlo, hmotná škoda byla vyčíslena na 1 000 000 korun," popsala nehodu policejní mluvčí Irena Urbánková. U řidiče byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní a policisté mu naměřili 1,70 promile, opakovanými zkouškami 1, 54 a 1,47 promile alkoholu v dechu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. "Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi a ze spáchání přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu," dodala mluvčí. Nehodu policisté nadále šetří. (red)

Foto: PČR

 

Komentáře

Řídím kamion uz 15 let,jezdím i s nadměrnými náklady,ale nikdy jsem nezažil,že by řidič špatně zapojil tahače k návěsu.Je to absolutní blbost.K odpojení může dojít únavou materiálu a to je,když se vytrhne čep návěsu z  kleštin na točně tahače.

 

Poslat nový komentář