Svou rozhodností zachránili lidský život!

Svou rozhodností zachránili lidský život!
ilustrační foto PČR

 

V neděli v odpoledních hodinách přijali policisté na linku 158 oznámení od 58 letého občana z malé obce na Prostějovsku o tom, že má obavy o 80 letého spoluobčana. Několik dnů ho totiž již nikdo neviděl vycházet z jeho domu. 

Na zvonění a bouchání také nikdo nereagoval a proto existovaly obavy o jeho život. Na místo byli ihned vysláni policisté. Vzhledem ke zjištěným informacím a důvodným obavám přelezli plot a provedli kontrolu domu ze všech stran. Nic nenasvědčovalo násilnému vniknutí do domu či jakémukoliv poškození.

"Pohledem do jednoho z oken uviděli muži zákona postel, za kterou se jemně pohybovala lidská ruka. Policisté nezaváhali ani na vteřinu. V domě byl člověk, který potřeboval jejich okamžitou pomoc. Vzhledem k nebezpečí z prodlení vyrazili vchodové dveře a vešli do domu. V jedné z místností pak našlo vedle postele ležet majitele domu. S policisty komunikoval, ale nebyl schopen vstát a to ani s jejich pomocí. Vzhledem k tomu, že v domě byla velmi nízká teplota, policisté ho zabalili do peřiny a okamžitě přivolali lékařskou pomoc. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby ho předali do péče lékařů. Při prověřování všech okolností policisté zjistili, že osmdesátiletý pán, který žije v domě sám, v přesně nezjištěné době upadl z důvodu nevolnosti. Sice volal o pomoc, ale nikdo ho asi neslyšel. Nikdo jiný s ním v domě nebyl ani mu nijak neublížil", uvedla Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

"Policisté svým okamžitým a rozhodným zásahem přispěli k záchraně lidského života", dodala Urbánková. (red)

Poslat nový komentář