Kasárna mohou jít k zemi. Už 1. dubna

Kasárna mohou jít k zemi. Už 1. dubna
ilustrační foto archiv PvNovinky.cz
Další fotky: 
Kasárna mohou jít k zemi. Už 1. dubna

 

Jezdecká kasárna jsou v Prostějově dlouho diskutovaným problémem. I když by je část obyvatel ráda zachovala, využít ji nechce nikdo. A tak hlavní budova Jezdeckých kasáren půjde nejspíš k zemi. 

"Na využití bylo zpracováno v posledních letech asi šest projektů. Jeden z nich jsem dělal i já, byl na možnost přestavby kasáren na domov důchodců. Investice 150 milionů jen do přestavby a další milionové náklady ale investora odradily," uvedl na včerejší tiskové konferenci náměstek primátora Zdeněk Fišer. Podle jeho slov byl mezi projekty mimo jiné i hospic. "Budova je k přestavbě na bydlení v podstatě nevhodná, zejména kvůli velikosti jednotlivých místností. Nejde o snížení stropů, ale o fakt, že stropy nemají patřičnou nosnost a stav konstrukce není dobrý," vysvětlil Fišer. Objekt město nabízelo i muzeu, to ale jeho využití zamítlo. "Má svých prostor dost a navíc, Olomoucký kraj, pod který patří, by na rekonstrukci neuvolnil finanční prostředky," dodal Fišer.

V nejbližších dnech se s několika opozičními zastupiteli vydá na prohlídku objektu. "Někteří už mi sdělili, že s asanací kasáren souhlasí," konstatoval Fišer. Demoliční výměr je již vydán a tak pokud se městu do 31. března nepřihlásí žádný zájemce, Jezdecká kasárna definitivně zmizí. (ber)

Poslat nový komentář