Opilá psovodka rozmlátila autobus a zbila řidiče

Opilá psovodka rozmlátila autobus a zbila řidiče
ilustrační foto

 

Podezřelá z přečinu výtržnictví a poškození cizí věci je od včerejšího dne šestadvacetiletá žena ze Štěpánova. V Olomouci chtěla jet MHD bez jízdenky se psem bez náhubku. Na výtky řidiče reagovala po svém – vodítkem rozmlátila autobus a přetáhla i řidiče. V dechu měla 2,75 promile. Skončila na záchytce.

„V 14:52 hodin nastoupila na autobusové zastávce MHD Černá cesta v Olomouci ve zjevné podnapilosti bez platné jízdenky se psem bez náhubku do autobusu MHD linky č. 20 ve směru na konečnou zastávku FARMAK. Řidič ženu vyzval k předložení jízdenky a upozornil ji, aby použila náhubek u přepravovaného psa. Na jeho výzvu nejprve nereagovala, avšak na opakovanou vystoupila z autobusu,“ popsala začátek incidentu policejní mluvčí Marie Štrbáková. Následně psím vodítkem s kovovou karabinou švihla do předního výhledového skla autobusu a udělala na něm prasklinu. Pokračovala vzteklým lomcováním stěračů. „Ve chvíli, kdy řidič vystoupil, aby si prohlédl poškozené sklo, udeřila ho karabinou do temene hlavy. Ke zranění naštěstí nedošlo,“dodala mluvčí.

Přivolaní policisté provedli u ženy orientační dechovou zkoušku, při které nadýchala 2,75 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k nadýchané hodnotě a jejímu agresivnímu chování byla převezena k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici v Olomouci. Škoda poškozeného skla byla vyčíslena na 20 tisíc korun. V případě odsouzení ji hrozí až dva roky za mřížemi. (red)

Poslat nový komentář