Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Policie chce nakoupit dalších 88 tajných aut

Policie chce nakoupit dalších 88 tajných aut
ilustrační foto PČR

 

Chodci přecházející na červenou nejsou jediní, které bude kontrolovat policie v civilu. Na své si přijdou i řidiči aut. Dnes jezdí po silnicích celkem 37 "dálničních stíhaček", podle ředitele dopravní policie Tomáše Lercha by do konce roku měly přibýt další tři. Dalších 85 vozů by u policie mělo sloužit do poloviny příštího roku. Tato technika by měla snižovat následky dopravních nehod. Naskýtá se otázka, zda budou stíhačky fungovat místo sanitek.

Že jsou anonymní Volkswageny Passat a Škody Superb pro policii skvělým byznysem, není žádné tajemství. Třeba šéf dálničního oddělení v Pravech na Královéhradecku popisuje, jak jeden z prvních Passatů za pět let najezdil půl milionu kilometrů a spálil odhadem více než 50 tisíc litrů benzínu, ovšem od zhruba 11 tisíc řidičů vybral více než 11 milionů korun.

A tak je zcela zřejmé, proč jich bude ještě víc. Jednat se bude o blíže nespecifikované vozy nižší střední třídy. Důležitá je ovšem skutečnost, že vozidla budou anonymní, tedy v civilních barvách, a dostanou také lepší techniku. Ne všechny vozy budou směřovat na dálnice a silnice prvních tříd, podle Lercha vesměs půjde o obnovu měřicí techniky, která byla pořízena před víc než 20 lety.

"Vozidla budou vybavena měřicím zařízením, to znamená radarem, který umožňuje jak měření z místa, tak měření za jízdy a takzvané úsekové měření. „Zároveň toto zařízení bude umožňovat rozpoznávání registračních značek a porovnávání s registrem vozidel. A dále tato vozidla budou vybavena kamerovým systémem, který bude monitorovat dění před a za vozidlem, upřesňuje výbavu Lerch.

Nákup vychází na celkových 115 milionů korun, které dopravní policie získala z prostředků nově vzniklého fondu zábrany škod. "Ten byl určen k tomu, aby se za něj pořizovala technika, která bude snižovat následky dopravních nehod," dodává šéf dopravní policie. Jenom nám nejde do hlavy, jak takový radar v anonymním policejním autě dokáže snížit následky dopravní nehody, která se už stala. To budou vozit zraněné do nemocnice? (PČr, ber)

Komentáře

  Nee - budou jen buzerovat a dřít lidi o peníze... Nehod neubude...

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style