Nalezený senior byl zavražděn!

Nalezený senior byl zavražděn!
ilustrační foto pohrebnictvi.cz

 

Senior nalezený v jednom z olomouckých panelových bytů byl podle policie zavražděn. Neznámý pachatel jej napadl v noci ze soboty na neděli. Případ vyšetřují kriminalisté jako vraždu. Pachateli hrozí deset až 18 let vězení.

Čtyřiasedmdesátiletý muž bez známek života byl nalezen v bytě panelového domu v olomoucké části Nové Sady v neděli ráno. "Na místo přivolaní policisté zjistili, že muž zemřel násilnou smrtí. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že seniora fyzicky napadl neznámý pachatel v jeho bytě tento víkend v noci ze soboty na neděli," uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Muž na následky vážných poranění na místě zemřel. "Kriminalisté na případu stále intenzivně pracují, vyhodnocují stopy zajištěné na místě činu a prověřují veškeré informace a poznatky, které mají v tuto chvíli k dispozici. Byla nařízena soudní pitva zemřelého, která by měla stanovit přesnou příčinu a dobu úmrtí. Stanovili několik vyšetřovacích verzí, kterými se nyní zabývají," dodala Dolejšová.

V Olomouckém kraji je to letos první případ násilného úmrtí vyšetřovaný jako vražda. Loni policisté v Olomouckém kraji zaznamenali 12 vražd a pokusů o ni, což je stejný počet jako v roce předchozím. (ber)

Poslat nový komentář