Vrah svou oběť umlátil, sedí ve vazbě

Vrah svou oběť umlátil, sedí ve vazbě
ilustrační foto

Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje obvinili v těchto dnech ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy sedmadvacetiletého muže z Olomouce. Dne 9. května ubil v rodinném domě v Prostějově osmatřicetiletého muže. Vrahovi hrozí až 20 let vězení.

„Z dosavadního průběhu vyšetřování vyplývá, že obviněný muž měl dne 9. května 2015 v Prostějově opakované udeřit dřevěným hranolem do hlavy osmatřicetiletého muže a způsobit mu zranění, kterým napadený na místě podlehl. Útočník se posléze svěřil se svým jednáním ošetřující lékařce, která celou událost oznámila policistům,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Na základě přijatého oznámení začali kriminalisté ihned věc prověřovat a po příjezdu na místo, které uvedl podezřelý, nalezli v přízemí rodinného domu v Prostějově mrtvého muže, jehož zranění vykazovalo znaky násilí. Policisté na místě provedli ohledání místa činu a zajistili veškeré stopy. Byla nařízena soudní pitva, která potvrdila, že muž zemřel násilnou smrtí.

Kriminalisté na případu dále intenzivně pracují a prověřují veškeré informace a poznatky, které mají k dnešnímu dni k dispozici. „S napadeným se obviněný dle získaných poznatků znal a celá událost byla vyvrcholením konfliktu mezi obviněným a poškozeným. Obviněný byl konzumentem drog a drogy byly také předmětem sporů mezi oběma účastníky,“ dodala mluvčí.

Muž je stíhán vazebně a v případě prokázáni viny mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 12 do 20 let. (red)

 

 

Poslat nový komentář