V Domě ve Vrahovicích, kde se zabíjelo, zasahovali i hasiči

V Domě ve Vrahovicích, kde se zabíjelo, zasahovali i hasiči
Ilustrační foto HZS OLK
Další fotky: 
V Domě ve Vrahovicích, kde se zabíjelo, zasahovali i hasiči

 

Včera PvNovinky informovaly o vraždě osmatřicetiletého muže. Toho 9. května ubil v rodinném domě v Prostějově sedmadvacetiletý muž. Vrahovi hrozí až 20 let vězení.

Vražda se odehrála v rodinném domě ve Vrahovicích, v Prešovské ulici. Oba její účastníci jsou spojováni s drogovou scénou. V únoru loňského roku v domě zasahovali hasiči. Na FB Prostějovských novinek tehdy jeden z čtenářů popsal situaci takto: "Ten druhý požár byl psycho. Jako první tam byli dobrovolní hasiči z Vrahovic. Dojeli k objektu, dole uz stál borec, celý černý od sazí a říká: tak jsem si trochu zatopil. Potom přijela policie a odvezla plno marihuany". S dotazem, zda je na této povídačce něco pravdy jsme se tehdy obrátili na mluvčí HZS Olomouckého kraje i mluvčí Policie ČR. Ani jedna se k situaci nevyjádřila. Zatímco hasiči odpověděli, že tato informace nespadá do jejich kompetence, policisté uvedli, že případ šetří. Místní ale potvrdili, že muž drogy vyráběl a distribuoval. Požár údajně vypukl od svíčky, kterou si muž svítil. Měl totiž odpojenu elektřinu. 

Až včera policie připustila, že zavražděný se v drogovém prostředí pohyboval. Drogy byly zřejmě i za jeho smrtí. „S napadeným se obviněný dle získaných poznatků znal a celá událost byla vyvrcholením konfliktu mezi obviněným a poškozeným. Obviněný byl konzumentem drog a drogy byly také předmětem sporů mezi oběma účastníky,“ konstatovala policejní  mluvčí Jitka Dolejšová.

Muž je stíhán vazebně a v případě prokázáni viny mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 12 do 20 let. (ber)

 

Poslat nový komentář