Jezdíme v nevyhovujících autech, odhalily dopravně bezpečnostní akce

Jezdíme v nevyhovujících autech, odhalily dopravně bezpečnostní akce
ilustrační foto

Dvě dopravně bezpečnostní akce realizovali v uplynulých dnech policisté na Prostějovsku. První proběhla v rámci celorepublikové akce a konala se dvoukolově ve dnech 9. a 13. prosince. Do akce se zapojilo celkem 36 policistů dopravního inspektorátu a všech obvodních oddělení v rámci územního odboru Prostějov.

"Při kontrole 700 vozidel policisté odhalili celkem 41 přestupků. Sedmatřicet z nich vyřešili přímo na místě uložením blokové pokuty. Zbývající čtyři přestupky byly předány k dořešení příslušnému správnímu orgánu. Jeden řidič byl přistižen ve stavu, který zavdával příčinu k podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," popsal policejní mluvčí František Kořínek.

Druhá dopravně bezpečnostní akce, tentokrát pouze okresní, se uskutečnila včera v době od 5 do 9 hodin. "Celkem 20 policistů zkontrolovalo téměř 500 vozidel a zjistilo 23 dopravních přestupků a dvě podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Jedenadvacet přestupků bylo vyřešeno uložením blokové pokuty a dva byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu," dodal mluvčí.

Nejčastějším zjištěným přestupkem, a tedy i věcí, na kterou by se řidiči měli nejvíce zaměřit, byl nevyhovující technický stav vozidel, a to v celkem 26 případech. Druhým nejčastěji zjištěným proviněním bylo řízení vozidla pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Pět řidičů je pro toto jednání podezřelých ze spáchání přestupku a tři řidiči ze spáchání trestného činu. Varováním pro ostatní řidiče by měly být i tři zadržené řidičské průkazy přímo na místě zjištění přestupku. (red)

Ilustrační foto: PČR

Poslat nový komentář