Málem ukopal člověka. Krajský soud mu potvrdil 7,5letý trest

Málem ukopal člověka. Krajský soud mu potvrdil 7,5letý trest
Foto ber

O případu 22letého Oldřicha Fialy PvNovinky poprvé informovaly 21. října loňského roku. Mladík byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví a soud jej o pár týdnů později poslal na 7,5 roku do vězení. Fiala se odvolal, ale neuspěl. 

Mladík s ledva dokončeným základním vzděláním notně popíjí. Pod vlivem alkoholu byl i 13. května letošního roku, kdy na ubytovně v Olomoucké ulici v Prostějově napadl padesátiletého Pavla Jakubčíka. Napadeného muže zachránila před smrtí jen pohotovost dalšího z obyvatel ubytovny i velké štěstí při následné péči. 

Předseda senátu prostějovského Okresního soudu Petr Vrtěl Fialu odsoudil k 7,5 letům vězení. Poškozenému má vyplatit 306 tisíc jako nemajetkovou újmu a zaplatit 118 tisíc Všeobecné zdravotní pojišťovně, která částkou vyčíslila náklady na léčbu Pavla Jakubčíka. Dalších 200 tisíc by poškozený měl na Fialovi vymáhat občansko právní cestou.

Oldřich Fiala u soudu znovu uvedl, že činu lituje a omlouvá se. Rozsudek ale nepřijal a odvolal se ke Krajskému soudu v Brně. Ten verdikt prostějovského soudu v minulých dnech potvrdil. (ber)

Poslat nový komentář