Podvodnice z realitky připravila klienty o 5,4 milionu

Podvodnice z realitky připravila klienty o 5,4 milionu
ilustrační foto

Prostějovští kriminalisté rozpletli podvod, který na klienty své realitky připravila 35letá žena z Prostějovska. Okradla je o 5,365 tisíc korun. Peníze se nenašly, ženě hrozí až 8 let vězení. 

„Obžalovaná, která provozovala v Prostějově realitní kancelář, v období od 24. 7. 213 do 11. 8. 2014 vylákala od poškozených rezervační zálohy a kupní ceny pod nepravdivou záminkou, že tyto peníze budou sloužit na kupní cenu nemovitosti, ačkoliv ve skutečnosti si tyto hodlala ponechat, a od dalších poškozených vylákala pod záminkami půjček peníze, které se zavázala ve sjednaných lhůtách vrátit, ačkoliv ve skutečnosti byla přinejmenším srozuměna s tím, že tyto peníze nebude schopna v dohodnutých termínech vrátit. Celkově 14 poškozeným tak způsobila škodu celkem 5 365 tisíc korun,“ uvedl na páteční tiskové konferenci vedoucí odboru hospodářské kriminality PČR Prostějov Leoš Navrátil.  

Nejvyšší škodu v částce 1 150 tisíc korun způsobila poškozené A. N. se kterou jako s kupující uzavřela „Smlouvu o rezervaci nemovitosti a o poskytnutí součinnosti při koupi nemovitosti“, a do této smlouvy obviněná vědomě vepsala svůj soukromý bankovní účet, který deklarovala poškozené jako účet advokátní úschovy, na který následně poškozená v dobré víře převedla kupní cenu, přičemž obviněná obratem v den připsání částky na svůj účet tuto vybrala a naložila s ní dosud nezjištěným způsobem pro svojí osobní potřebu. 

Kriminalisté žádné peníze na účtech či v domě obžalované nenašli. Zjistili ale, že v době, kdy provozovala realitní kancelář, byla v insolvenci.

Žena se kriminalistům vymlouvala, že všechny finanční prostředky předávala neznámému muži vietnamské národnosti. Státní zastupitelství ale shledalo toto tvrzení smyšleným. „Obžalovaná, která nebyla doposud trestána, je ohrožena trestní sazbou v rozmezí 2 - 8 let,“ dodal Navrátil.

Není bez zajímavosti, že těsně předtím, než celý případ „praskl,“ policisté po ženě rovněž pátrali. Odešla z domu, kde zanechala dopis, ze kterého její rodinní příslušníci usoudili, že je v ohrožení života. Po několika dnech se ale sama dostavila na policii. Důvod svého odchodu tehdy nesdělila. (ber)

Komentáře

no jo ,je to zlodějka,at ji zavrou a seberou barak ,svině

Poslat nový komentář