Kočičí zlato vyneslo 3,5 milionu. A až osm let vězení

Kočičí zlato vyneslo 3,5 milionu. A až osm let vězení
Foto ber

Podvodník z Prostějovska si vymyslel víc než zajímavý způsob, jak přijít k penězům. Zlaté cihly vyměnil za miliony. Jenže zlato bylo kočičí a tak mu hrozí až osmiletý pobyt ve vězení.

“Podvodného jednání se měl dopustit dopustit tím, že přislíbil poškozenému z okresu Tábor vymožení jeho pohledávky od dlužníka v celkové výši 12.200.000,-Kč, přičemž od něj postupně vylákal částku 3.460.000,- Kč, což měla být kupní cena pozemků, jejichž majitelem měl být dlužník poškozeného ze Zlínského kraje. Podezřelý předal poškozenému jako záruku vyplacených peněz 2 ks „zlatých“ cihel. Ty ale drahý kov vůbec neobsahovaly,” uvedl vedoucí odboru hospodářsé kriminality PČR Prostějov Leoš Navrátil s tím, že k převodu peněz došlo v druhé polovině roku 2013 a v první polovině roku 2014.

Podvodník navíc vůbec nekontaktoval majitele předmětných pozemků, ani se nepotvrdilo, že by s těmito pozemky měl něco společného dlužník poškozeného. Tímto jednáním podezřelý způsobil poškozenému škodu ve výši nejméně 3.460.000,- Kč.

“Podvodník byl v minulosti v deseti případech pravomocně odsouzen pro obdobnou majetkovou trestnou činnost. V daném případě je ohrožen trestní sazbou v rozmezí 2 – 8 let,” dodal Navrátil. (ber)

 

Poslat nový komentář