Útěkem za hranice trestu neujdete!

Útěkem za hranice trestu neujdete!
Foto PČR

Před několika dny zveřejnily PvNovinky pátrání po mladém muži z Prostějovska, kterého hledá Policie České republiky. Mládenec, který má podle nejbližších příbuzných na krku řadu podvodů, se uklidil na Maltu, odkud se redakci sám ozval. Trestu ale rozhodně neujde.

„Informace ke konkrétním osobám Policie ČR s ohledem na zákon na ochranu osobních údajů dát nemůže, stejně tak nemůžeme sdělovat postup v jednotlivých případech,“ sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. Přidal ale obecnou informaci, jak se v podobných případech postupuje.

„Pokud získáme poznatek, že hledaná osoba pobývá v zahraničí, dáme podnět soudu, který následně může vydat mezinárodní podklad pro pátrání. Ten je v rámci mezinárodní policejní spolupráce rozeslán jiným zemím. Poté policisté v těchto zemích po osobě pátrají, stejně jako my na základě podnětu z jiného státu. V případě, že je hledaný vypátrán, učiní tamní policejní orgán úkon, který je požadován,“ vysvětlil Kořínek.

Zlobivec, který hledá úkryt za hranicemi České republiky, se tak domů může vrátit s policejní eskortou. (ber)  

Komentáře

Beztak je uplně jinde a ta Malta je fake :-D

Někdo,kdo se uklidí se sám ozve?!?Trochu divoká kachna,ani se nedivím,že chybí autor.Někdo se asi hodně snaží,aby se o tomto člověku cokoli psalo.

Poslat nový komentář