Kriminalisté objasnili dva podvody. Jde v nich o sta tisíce

Kriminalisté objasnili dva podvody. Jde v nich o sta tisíce
ilustrační foto ber

Dva podvody objasnili prostějovští kriminalisté. Z jednoho obvinili ženu, která si půjčila bezmála 300 tisíc, z druhého bývalého zprostředkovatele pojišťovny. Ten si přilepšil 250 tisíci.

Z trestného činu úvěrový podvod obvinili v červenci prostějovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality šestačtyřicetiletou ženu z Prostějovska. V říjnu 2014 požádala u stavební spořitelny o poskytnutí úvěru ve výši 299 tisíc korun. „K žádosti přiložila i falešné potvrzení o zaměstnání a pravidelném měsíčním příjmu ve výši téměř 18 tisíc korun. Po poskytnutí úvěru však dohodnuté splátky neplatila a stavební spořitelně tak svým jednáním způsobila škodu nejméně ve výši poskytnutého úvěru,“ popsal první případ mluvčí policie František Kořínek.

Z trestného činu pojistný podvod obvinili kriminalisté šestatřicetiletého muže z Olomouce. Od října 2013 do ledna 2014 jako pojišťovací zprostředkovatel pojišťovny neoprávněně uzavřel pojistnou smlouvu na investiční životní pojištění s celkem deseti osobami, a to bez jejich vědomí. Na základě takto uzavřených smluv docílil vyplacení provizí v celkové výši bezmála 250 tisíc korun.

Oběma obviněným hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest. (red)

Poslat nový komentář