Chtěl zapálit přítelkyni

Chtěl zapálit přítelkyni
ilustrační foto

Dne 29. 7. 2016 kolem čtrnácté hodiny se na obvodní oddělení ve Šternberku dostavila 24letá žena, která přišla oznámit, že byla napadena svým 34letým přítelem. Chtěl ji zabít.

"Žena policistům uvedla, že tohoto dne kolem třetí hodiny ranní na ubytovně ve Šternberku ji přítel, po předchozí rozepři, ohrožoval nožem a vyhrožoval zabitím. Následně ji polil hořlavou látkou a pokusil se ji zapálit. To se mu nepodařilo díky aktivní obraně, kdy žena útočníka kopla do břicha, ten upadl na zem. Poškozená využila dané situace, utekla z pokoje a požádala o pomoc známého, u kterého přečkala do rána. Celé dopoledne byla na charitě, kde se s celým incidentem svěřila. Zde jí bylo řečeno, aby vše oznámil na policii, kdy tak činí," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. 

V současné době je muž obviněný z trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, kdy nelze vyloučit změnu právní kvalifikace. Na obviněného byl podán návrh na vzetí do vazby, který byl akceptován. Při celém incidentu nedošlo ke zranění ani škodě na majetku. (red)

Poslat nový komentář