Buď mi dáš peníze nebo řetízek, nebo tě zmlátím, vyhrožoval 16letému chlapci

Buď mi dáš peníze nebo řetízek, nebo tě zmlátím, vyhrožoval 16letému chlapci
ilustrační foto

O nepříjemný zážitek se včera v době od 12:50 do 13 hodin postaral pachatel, který vyhrožoval ublížením na zdraví 16letému mladíkovi. K události došlo v Prostějově na ulici Finská před domem č. 1. 

"Mladíka zde zastavil neznámý mladík a požadoval po něm zapůjčení nějaké finanční hotovosti. Poškozený mu dal 30 Kč, ale to pachateli nestačilo a požadoval 200 Kč nebo zlatý řetízek, který měl chlapec na krku. S tím nesouhlasil a neznámý mu začal vyhrožovat násilím, kdy mu řekl: „Vyber si, buď mi dej 200 Kč nebo řetízek, nebo tě zmlátím“ a přitom naznačoval pravou pěstí, že ho udeří. V té době se na vedlejším chodníku objevila neznámá žena s dětmi, toho mladík využil, z místa utekl a následně o celé události informoval Policii ČR. Pachatel pak z místa odešel ještě ve společnosti dalšího mladíka," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Ke zranění ani škodě na majetku nedošlo.

Jednalo se o mladíka snědší pleti ve věku kolem 15 let, hnědých očí, vysokého přibližně 185 cm, svalnatější střední postavy, který hovořil česky bez přízvuku. Na sobě měl červené tričko s krátkým rukávem lemovaný bílým pruhem, sportovní trenýrky modré barvy délky po kolena a na nohou měl sportovní obuv. Výraznějším markantem pachatele jsou krátce střižené tmavě hnědé vlasy, tzv. ostříhané na ježka o délce 1,5 cm s vystříhanými boky hlavy.

"Policisté žádají o jakékoliv informace, které přispějí k objasnění tohoto násilného trestného činu, zejména k osobě pachatele. Své poznatky mohou sdělit na t. č. 974 781 321 nebo na bezplatné telefonní lince 158. Děkujeme za spolupráci," dodala mluvčí. (red)

Komentáře

Zas nejakej zasranej cigoš

Poslat nový komentář