Za padělání řidičáku hrozí muži až 50 tisíc pokuty

Za padělání řidičáku hrozí muži až 50 tisíc pokuty
ilustrační foto

Z trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny podezírají policisté z obvodního oddělení Prostějov 2 devětačtyřicetiletého muže z Olomouce. Našel řidičák, který si upravil podle sebe. Teď mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

"Tohoto skutku se měl muž dopustit tím, že v přesně nezjištěnou dobu roku 1989 nalezl na přesně nezjištěném místě v Olomouci řidičský průkaz, který neoprávněnými zásahy upravil tak, že odstranil totožnost původního držitele a vepsal do dokladu své osobní údaje a vlepil svou fotografii. Takto upravený doklad dále používal jako pravý, přestože nikdy nebyl řádným držitelem řidičského oprávnění," popsal událost policejní mluvčí František Kořínek s tím, že uvedený doklad muž předložil 23. června 2016 při silniční kontrole v Dubanech. Policisté nejprve provedeným šetřením zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a posléze byl odborným zkoumáním prokázán i neoprávněný zásah do úředního dokladu.

Uvedený trestný čin musí být posuzován podle trestního zákona platného v roce 1989. Ten pro tento trestný čin stanovoval trest odnětí svobody až na dvě léta. Vzhledem k době, která od spáchání skutku uplynula je jeho trestnost již promlčena. Z toho důvodu policejní orgán trestní stíhání ukončil.

"Nyní je muž pro své jednání, kdy řídil motorové vozidlo bez příslušného řidičského oprávnění, podezřelý z přestupku dle zákona o provozu na pozemních komunikacích. Za ten mu hrozí sankce pokuta ve výši 25 – 50 tisíc korun a zákaz činnosti od jednoho roku do dvou let," dodal mluvčí. (red)

Foto PČR

Poslat nový komentář