Na vloupání si vzal taxík. Ten ho odvezl rovnou na policejní služebnu

Na vloupání si vzal taxík. Ten ho odvezl rovnou na policejní služebnu
ilustrační foto

V pondělí krátce před půlnocí se sedmadvacetiletý muž z Prostějova vozidlem taxislužby nechal zavést do nedaleké obce. Zde z vozidla vystoupil a řidiče požádal, aby chvíli počkal. Přibližně za 20 minut řidiče telefonicky požádal, aby pro něho přijel na nepříliš vzdálené místo. Do auta naložil lup a chtěl se nechat odvézt zpět do města. Jenže narazil. Taxikář ho zavezl přímo policistům. 

"Muž převážel benzínovou elektrocentrálu, dvacetimetrový prodlužovací kabel, 11 lahví alkoholu a jiné drobné věci. Po naložení věcí do vozidla zákazník řidiče požádal o převezení na udanou prostějovskou adresu. Dvaadvacetiletý taxikář však správně vytušil, že zákazník není právoplatným majitelem věcí, a proto ho i s nákladem zavezl rovnou před prostějovskou policejní služebnu. Zde si muže i věci převzali policisté," popsal kuriózní příhodu policejní mluvčí František Kořínek.  

Při výslechu se muž přiznal, že věci odcizil ze stavební buňky a nákladního automobilu z volně přístupné zahrady. Hodnota odcizených věcí byla vyčíslena na 7 350 korun. "Dalším šetřením policisté zjistili, že podezřelý muž byl v dubnu loňského roku pro obdobné jednání rozhodnutím Okresního soudu v Prostějově pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody se zkušební dobou do prosince 2017. Ve věci je nyní vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě odsouzení pachateli za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta," dodal mluvčí. (red)

Poslat nový komentář