Policisté hledají muže. Je podezřelý z přepadení herny

Policisté hledají muže. Je podezřelý z přepadení herny
Foto PČR

Kriminalisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti neznámé osoby, podezřelé ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže v herně na ulici Na Letné v Olomouci, části Lazce.

K loupežnému přepadení došlo v úterý 28. března krátce před třiadvacátou hodinou. Do herny vstoupil neznámý muž a posadil se k jednomu z hracích automatů. Na hlavě měl pokrývku, připomínající helmu. Obsluha baru za ním přišla, aby ho upozornila na to, že má z hlavy pokrývku sundat. „Muž na to reagoval tím, že zpod bundy vytáhl krátkou střelnou zbraň, namířil ji na obsluhu a se slovy „Dej sem prachy“ požadoval vydání peněz. Žena se k němu otočila zády a šla ke kanceláři. Muž šel za ní. Žena stačila zavřít dveře, zamknout a schovat se. Neznámý muž přišel ke dveřím, zacloumal klikou a poté se vrátil zpátky k hracím automatům, kde u jednoho z nich seděl muž. Na něj také namířil zbraň a se slovy „Dej sem peněženku a mobil“ požadoval vydání těchto věcí. Když mu muž řekl, že nic nemá, neznámý muž z herny odešel,“ popsala dění policejní mluvčí Irena Urbánková. Ke škodě na majetku ani ke zranění osob nedošlo. Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, za který pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let.

Podle popisu se mělo jednat o muže ve věku kolem 30 let, vysokého kolem 175 cm. V obličeji byl maskovaný pravděpodobně nalepeným černým plnovousem, na hlavě měl mít paruku a na ní helmu nebo kšiltovku světle zelené nebo šedé barvy. Na sobě měl tmavou bundu se dvěma červenými svislými pruhy na přední straně. Mluvil česky, bez přízvuku. V ruce držel krátkou střelnou zbraň.

„Pokud by někdo z občanů muže z kamerového záznamu nebo fotografií poznal, nebo by disponoval informacemi, které by vedly ke zjištěné jeho totožnosti a objasnění případu, ať neprodleně kontaktuje olomoucké kriminalisty buď osobně, nebo telefonicky, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158,“ dodala mluvčí. (red)

Poslat nový komentář