Bezohledný řidič omezil invalidu

Bezohledný řidič omezil invalidu
ilustrační foto

Dne 6. prosince v dopoledních hodinách vyjížděla hlídka prostějovských strážníků na přijaté oznámení z Dolní ulice, kde má oznamovatel parkovací místo vyhrazené pro invalidy. Řidič vedlejšího vozidla zaparkoval tak, že ponechal pouze 40 cm odstup od jeho vozidla.

Hlídka na místě kontaktovala oznamovatele. Automobil strážníci vytlačili z parkoviště, aby mohl muž nasednout a odjet. „Dle § 25 bod 4 zák. 361/2000 Sb., musí řidič při zastavení a stání vedle vozidla s označením "Označení vozidla přepravujícího osobu těžce pohybově postiženou", ponechat boční odstup nejméně 1,2 m. Přestupkové jednání řidiče projedná příslušný správní orgán," dodala strážník Tereza Greplová. (red)

Ilustrační foto: cspsd.cz

Komentáře

Také je otázka kde parkuje.Pokud na běžném parkovacím místě,kdo z nás řidičů kontroluje
auta kolem co má kdo za oknem.Trochu přitažený za vlasy.V tom případě je potřeba taková auta označovat jinak viditelně

Toto je kámen úrazu "Označení vozidla přepravujícího osobu těžce pohybově postiženou" Když člověk vidí, kdo všechno má za sklem označení vozíčkáře, a jsou to lidé do 35 let bez jakéhokoliv omezení, tak je velkou záhadou, jak se tyto kartičky rozdávají. Mám dojem, že postrádá smysl takové označení - auto za 1.000.000,- a věk do 35 let to jsou ivnalidé z CR. Výsměch všem opravdu tělesně postiženým.

Poslat nový komentář