Opilí cyklisté ohrožují sebe i druhé

Opilí cyklisté ohrožují sebe i druhé
ilustrační foto PČR

Dvě téměř identické situace řešili ve čtvrtek v nočních hodinách policisté obvodních oddělení Plumlov a Prostějov 2. Při provádění autohlídky zjistili cyklisty, kteří na sebe upozornili stylem své jízdy.

Jako první to byl ve 22:20 hodin v Ohrozimské ulici v Plumlově kontrolovaný pětadvacetiletý muž z Plumlova. "Na první pohled zjevně silně opilý muž nadýchal 2,26 ‰. Se změřenou hodnotou souhlasil a přiznal vypití sedmi jedenáctistupňových piv během několika předchozích hodin," komentoval událost policejní mluvčí František Kořínek. 

Přibližně o hodinu později se pak stejná situace opakovala v Plumlovské ulici v Prostějově. Zde policisté s důvodným podezřením vyvolaným stylem jízdy kontrolovali šestapadesátiletého muže z Prostějova. Provedenými dechovými zkouškami u něho změřili hodnoty 1,95 a 2,1 ‰ alkoholu v dechu. Ani tento cyklista nezapíral a přiznal vypití dvou dvanáctistupňových piv a dvou odlivek bylinného likéru krátce před jízdou. Oběma cyklistům policisté další jízdu zakázali.

"Pro své jednání jsou podezřelí z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ty jim příslušný správní orgán může udělit pokuty až v řádech desítek tisíc korun," dodal mluvčí. (red)

Poslat nový komentář