Při zákroku napadl policistu

Při zákroku napadl policistu
ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, ve středu 16. května 2018 došlo v Soběsukách k potyčce mezi policisty a mladým mužem. Více si přečtete na http://pvnovinky.cz/krimi/44397-policiste-chteli-zadrzet-muze-ac-jej-zpacifikovali-skoncili-zraneni. Policie nyní uvolnili doplňující informace.

Po dvaadvacáté hodině přijali policisté oznámení o neoprávněném násilném vniknutí devětadvacetiletého muže do rodinného domu v obci na Prostějovsku. „Muž do domu své matky na základě soudního rozhodnutí již nemá oprávnění ke vstupu. V úmyslu se v domě dále zdržovat se uzamkl v koupelně domu. Po příjezdu policistů na místo koupelnu dobrovolně opustil. Následně však náhle fyzicky napadl jednoho ze zakročujících policistů," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Za pomoci donucovacích prostředků se policistům po chvíli aktivní odpor muže podařilo překonat a nasadit mu pouta. Při incidentu došlo k poškození vybavení domu. Výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na 1 tisíc korun.

V následujících dnech byl muž pro své jednání obviněn z přečinu porušování domovní svobody a přečinu násilí proti úřední osobě. Za ty mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta. (red)

Ilustrační foto: PČR

Poslat nový komentář