Policie zadržela muže, který zřejmě pořezal Petru Kvitovou

Policie zadržela muže, který zřejmě pořezal Petru Kvitovou
ilustrační foto identikit PČR

Policie zadržela muže, který měl 20. prosince 2016 přepadnout a ošklivě pořezat tenistku Petru Kvitovou v jejím bytě v Prostějově. Uvedla to ve středu Česká televize.  

Podezřelý muž má podle informací ČT vazby na olomouckou drogovou scénu, sám drogy užívá. Tenistka jej prý identifikovala. „Má jít o člověka, který byl v minulosti vyšetřován kvůli útokům na seniory,” uvedla ČT.

Policie zveřejnila identikit pachatele. Nepodařilo se ho ale nalézt, případ byl odložen. Pak jej řešil tým Tempus, který prověřuje nevyřešené starší případy. 

Zlom podle ČT nastal letos v lednu, kdy policisté dostali anonymní tip na konkrétního člověka. Toho pak údajně několik měsíců prověřovali a také čekali na to, až budou moci osobně hovořit s Kvitovou, aby jí zřejmě ukázali fotku pachatele a ona ho mohla identifikovat. To se údajně podařilo tento týden, protože tenistka se v Praze připravuje na blížící grandslamový turnaj French Open.

Pachateli, na jehož dopadení vypsala TK Prostějov sto tisícovou odměnu, hrozí trest odnětí svobody na pět až dvanáct let. (Zdroj ČT)

 

Poslat nový komentář