Řidiči, který zabil dvě děti, hrozí až deset let vězení

Řidiči, který zabil dvě děti, hrozí až deset let vězení
ilustrační foto
Další fotky: 
Řidiči, který zabil dvě děti, hrozí až deset let vězení
Řidiči, který zabil dvě děti, hrozí až deset let vězení

Státní zástupce podal obžalobu na osmatřicetiletého muže kvůli tragické nehodě v Olomouci, při které na konci března zemřely dvě děti. Muže viní z usmrcení z nedbalosti a z ohrožení pod vlivem návykové látky, hrozí mu až deset let vězení.

Havárie se stala 29. března na okraji Olomouce na silnici z Nových Sadů do Holice. Řidič jel směrem na Holice a narazil zezadu do dodávky, která stála u křižovatky a odbočovala vlevo. Dodávka po střetu narazila do dalšího auta, které stálo před ní a poté přejela do protisměru. Řidička osobního auta, které jelo v opačném směru, se snažila střetu zabránit, nakonec dostala smyk a narazila do stromů.

„V pátek jsem podal obžalobu z usmrcení z nedbalosti, kde je sazba tři až deset let, a také z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidič měl v krvi kolem dvou promile alkoholu. V minulosti byl řešen ve správním řízení mimo jiné také kvůli alkoholu za volantem," uvedl státní zástupce Jaroslav Rašendorfer.

„Na místě bylo zraněno pět lidí, dvě děti byly na místě resuscitovány, ale bohužel neúspěšně. Další tři lidé byli po ošetření transportováni do olomoucké fakultní nemocnice. Šlo o obžalovaného řidiče, řidičku a chlapce, který cestoval v jejím osobním autě společně s jejími dětmi. Dítě tehdy utrpělo zhmožděniny," uvedl mluvčí záchranky Pavel Lampa. Řidič byl po nehodě umístěn do vazby, kde je dosud.

Video najdete na https://youtu.be/7TRf1KDGiNQ. (ber)

Foto: HZS Olk

Poslat nový komentář