Hlasitá hudba byla příčinou fyzického napadení mezi příbuznými

Hlasitá hudba byla příčinou fyzického napadení mezi příbuznými
ilustrační foto

V úterý krátce po půlnoci si měl čtyřiadvacetiletý muž v rodinném domě v obci Hrubčice pustit hudbu tak hlasitě, že tím rušil ostatní obyvatele domu. Čtyřiačtyřicetiletý strýc, žijící ve stejném domě, muže požádal, aby hlasitou reprodukci ztišil, což se mělo stát záminkou k jeho nejprve verbálnímu napadení.

„Následně incident vygradoval do vzájemného fyzického napadení, při kterém se za vzájemného postrkování oba aktéři přemístili před dům. Mladší z mužů měl přitom staršího několikrát udeřit pěstí či kopanci do různých částí těla, zatímco starší se měl hlavně bránit. Před domem fyzické napadání ukončil soused přivolaný hlukem hádky," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Mladší z účastníků incidentu nepřestával ve verbálním napadání svého strýce i jeho ženy, a to i přes opakované výzvy policistů. Proto byl zajištěn a s přiloženými pouty eskortován na obvodní oddělení. Provedenou dechovou zkouškou u něho policisté změřili hodnotu 1,87 ‰ alkoholu v dechu. Po provedení nezbytných administrativních úkonů byl asi dvě a půl hodiny po incidentu propuštěn.

Žena se do hádky zapojila také a synovce počastovala vulgárními nadávkami. S těmi však po výzvě policistů přestala.

Při incidentu utrpěl starší z mužů oděrky a pohmožděniny zejména na končetinách a hlavě, lékařské ošetření však nevyhledal.

„Všichni tři účastníci incidentu jsou pro své jednání podezřelí z přestupků proti občanskému soužití. Za ty jim hrozí pokuty až do výše 20 tisíc korun," dodal Kořínek. (red)

Ilustrační foto: PČR

Poslat nový komentář