Na cestu se posilnili i cyklisté

Na cestu se posilnili i cyklisté
ilustrační foto

Hned dva cyklisty posilněné alkoholem zadrželi na cestách prostějovského regionu policisté. Jednomu bylo 60, druhému 16 let.

V pátek ve večerních hodinách jel 60letý muž na neosvětleném bicyklu v obci Kostelec na Hané po ulici Tyršova, kde byl zastaven policejní hlídkou, které se nezdál jeho způsob jízdy, protože přejížděl komunikaci za strany na stranu. Kromě kontroly dokladů dotyčného, byla provedena i dechová zkouška, jak jinak než se předpokládalo, s pozitivním výsledkem. Cyklista nadýchal 1,43 a vzápětí po pár minutách 1,56 promile alkoholu v dechu. Podezřelý s naměřenými hodnotami souhlasil a policistům řekl, že si před jízdou dal šest piv, které zvládl vypít během hodiny a půl. Další jízda na kole již nepřipadala v úvahu a policisté to cyklistovi také sdělili.

Hůř dopadl při jízdě na kole 16letý mladík, který jel na Masarykově třídě v Němčicích nad Hanou. Na křižovatce s ulicí Jablonského najížděl z komunikace na chodník, ale tento manévr nezvládl a předním kolem narazil na obrubník. „Vzápětí skončil na silnici a zranil se tak, že musel být z místa převezen do prostějovské nemocnice. Proč jízdu nezvládl, vyšlo vzápětí najevo provedenou dechovou zkouškou, při které mu policisté naměřili hodnoty 1,72 a 1,70 promile alkoholu v dechu. Mladík s naměřenými hodnotami souhlasil a policisté událost dál šetří, mimo jiné se bude zjišťovat i to, kdo alkohol mladistvému prodal či poskytl," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Ilustrační foto: ZZS

Poslat nový komentář