Požár si vyžádal evakuaci dvaceti osob. Zemřelo dítě

Požár si vyžádal evakuaci dvaceti osob. Zemřelo dítě
ilustrační foto
Další fotky: 
Požár si vyžádal evakuaci dvaceti osob. Zemřelo dítě

V úterý 21. února 2019 byl v 15:09 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár azylového domu v obci Dalov u Šternberka. Dvacet osob bylo evakuováno, jedna zraněna. Při požáru zemřelo malé dítě.

„V případě osoby, která při požáru zemřela, se, bohužel, jednalo o nezletilé dítě. Po vychladnutí požářiště bude provedeno jeho ohledání. Na zjišťování příčin požáru spolupracujeme s vyšetřovateli hasičského záchranného sboru," uvedla dnes policejní mluvčí Irena Urbánková.

Na místo postupně vyjelo sedm jednotek hasičů (jedna profesionální ze Šternberka a šest dobrovolných z Babic, Bělkovic - Lašťan, Moravského Berouna, Bohuňovic, Lomnice a Dvorců). Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažena střecha a podkrovní prostor domu, celý objekt byl však zakouřen. Při provedeném průzkumu hasiči uvnitř objektu objevili jednu osobu bez známek života, další osoba byla při požáru zraněna. Plameny dostali hasiči pod kontrolu za necelou hodinu po oznámení, likvidaci hlásil velitel zásahu v 17:30 hodin. V průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali konstrukce, dohašovali skrytá ohniska a odvětrávali zakouřené prostory.

„Hasiči z objektu evakuovali celkem dvacet osob, deset z nich bylo umístěno do podobných zařízení v okolí, pro zbylých deset bylo ve spolupráci s městem Šternberk zřízeno evakuační středisko ve Šternberku," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Co stojí za příčinou vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel, stejně jako výši škody, kterou požár způsobil. (red)

Foto: HZS Olk

Poslat nový komentář