Opilý cyklista na sebe upozornil policisty. Dvakrát během čtyř hodin

Opilý cyklista na sebe upozornil policisty. Dvakrát během čtyř hodin
ilustrační foto

V úterý 21. května 2019 v 13:06 hodin při hlídkové činnosti zjistili policisté obvodního oddělení z Němčic nad Hanou v obci Nezamyslice po chodníku jedoucího cyklistu, který svou jízdou ohrožoval chodce. Po jeho zastavení policisté u muže mimo jiné provedli dechovou zkoušku, kterou změřili hodnotu 0,42 ‰ alkoholu v dechu.

Sedmačtyřicetiletý muž s výsledkem zkoušky souhlasil a přiznal vypití dvou odlivek vodky. Ty měl dle svých slov vypít asi před půl hodinou v obci Vrchoslavice, odkud poté přejel do Nezamyslic. Další jízdu policisté muži zakázali.

Necelé čtyři hodiny poté, stejného muže kontrolovala jiná hlídka stejného oddělení. Tentokrát k tomu došlo v obci Mořice a pozornost policistů k sobě muž přilákal tím, že při jízdě na kole v ruce držel pivní lahev. Provedenou dechovou zkouškou policisté v tomto případě změřili hodnotu

0,21‰ alkoholu v dechu. S výsledkem zkoušky muž souhlasil a přiznal vypití jednoho piva bezprostředně před kontrolou. Také v tomto případě policisté muži další jízdu zakázali.

„Pro své jednání je muž nyní podezřelý z přestupků podle zákona o silničním provozu. Za ty mu hrozí pokuta od 2 500 do 20 tisíc korun," doplni policejní mluvčí František Kořínek.(red)

Ilustrační foto: PČR

Komentáře

3 roky natvrdo v kamenolomu.Vzal si bez povolení kolo.

Poslat nový komentář